z
Sartana

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Aday Öğrenci

Melikşah Üniversitesi Aday Öğrenci Web Sitesi

Yurtlarımız

 

Sevgili Gençler,

Yurtlarımız; sizlere konforun, güvenliğin, hijyen ve temizliğin bir arada olduğu, yurtlarımızın üniversitemize yakınlığının yanı sıra; ailenizi ve evinizi aratmayacak dostlukların kurulduğu bir ortam sunmaktadır.
 
Güler yüzlü samimi idarecilerle sevgi ve saygıya dayalı dostluklar kuracak ve onlardan birlikte yaşamanın bütün inceliklerini öğreneceksiniz.
 
Rahat ve huzurlu bir ders çalışma ortamında hedeflerinize daha kolay ulaşacaksınız. Derslerin dışında sosyal ve kültürel olarak kendinizi geliştirebileceğiniz imkânlardan yararlanacaksınız.
 
Yurtlarımızın yapacağı oryantasyon günlerinde; gezi, sportif ve kültürel aktivitelerle beraber Kayseri’ye ve arkadaşlarınıza daha çabuk uyum sağlayacaksınız. Melikşah öğrenci yurtlarında milli birlik ve beraberlik duyguları içerisinde, dostluk ve kardeşlik bağlarınızı güçlendirebilirsiniz
 
Melikşah Üniversitesi bünyesinde 3 adet yurt bulunmaktadır. Bunların ikisi erkek öğrenciler, biri ise kız öğrenciler için tahsis edilmiştir.    
     

Erkek Yurtları

 

Yurt odaları için tıklayınız ::..

Yurt 3D sanal tur için tıklayınız ::..

Kız Öğrenci Yurtları Kompleksi
 


Yurt Ücretleri

Erkek Öğrenci Yurt Ücretleri

  2 Kişilik Oda 3 Kişilik Oda
Türk Öğrenciler 4.500 TL 4.250 TL
Yabancı Öğrenciler 2.250 $ 2.000 $

 Kız Öğrenci Yurt Ücretleri

  2 Kişilik Oda 3 Kişilik Oda
Türk Öğrenciler 4.250 TL 4.000 TL
Yabancı Öğrenciler 2.250 $ 2.000 $

Yurt ücreti sekiz eşit taksite bölünerek, ilk taksiti kayıt esnasında, kalan miktar yedi müteakip ay içerisinde tahsil edilir. Yurt ücretine, hafta içi sabah kahvaltısı ve akşam yemeği, hafta sonu 3 öğün yemek dâhil olup, kız ve erkek öğrenci yurtlarımız üniversite kampüsü içerisinde yer almaktadır.


DERECEYE GİREN ÖĞRENCİLER İÇİN

Kayıt yaptırdığı yerleştirme puan türü ve başarı sırasına göre;
2012 LYS’de ilk 5.000’ de olan öğrencilere yurtlarımız ücretsiz, LYS’de ilk 10.000 giren öğrencilere ise yurt ücretlerinde %50 indirim uygulanmaktadır. Yurtlarımıza kayıt yaptıran öğrencilerimize yurt ücretlerini 8 taksitle ödeme imkânı verilmektedir.

Banka İle İlgili İşlemler

Yurt ön kayıt başvurusu bankacılık işlemlerinin tamamlanmasından sonra yapılabilmektedir. Yurt ön kayıt başvurusu olumlu sonuçlanan öğrencilerimizin banka sözleşmeleri aktif hale gelir.
Yurt ön kayıt başvurusu olumsuz sonuçlanan ya da olumlu sonuçlanıp yurda gelmeyen öğrencilerimizin ödeme planlarını iptal ettirmek için muhasebeye başvurmaları gerekmektedir.(Alınan peşinat, öğrencinin banka hesabına iade edilecektir. Elden iade yapılmayacaktır.)

NOT/Peşin ödemelerde indirim uygulanmamaktadır.